کمدی هولناک کُلاغ‌ها در فرشچیان

تئاتر «کلاغ‌ها» به نویسندگی و کارگردانی سعید محسنی، از سوم مردادماه اجرای خود را در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان آغاز می‌کند.

سعید محسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان اظهار کرد: «کلاغ‌ها»، درامی اجتماعی با مؤلفه‌های کمدی گروتسک است و کمدی گروتسک یعنی کمدی هولناک؛ یعنی در عین اینکه تئاتر برای مخاطب حالت طنز دارد، رگه‌هایی از ترس و سؤال را هم برای او به وجود می‌آورد و تماشاگر، دچار تردید می‌شود که باید به این موضوع بخندد یا از آن بترسد.

وی ادامه داد: در لغت‌نامه دهخدا «کلاغ‌ها» به معنی کنگره بالای مقبره‌هاست اما صرفاً برای جلب‌توجه و ایجاد سؤال در ذهن مخاطب آن را انتخاب کرده‌ام و ربطی به معنای اثر ندارد.این نمایشنامه‌نویس تصریح کرد: تأکید «کلاغ‌ها» بر روی مفاهیمی مثل خیال‌پردازی، تن‌پروری و امید بیهوده به آینده بدون هیچ تلاشی است. این تئاتر در اصل بر مفهوم جایگزینی خیال‌پردازی به‌ جای تلاش تکیه دارد و می‌کوشد این مفهوم را در قالب طنز به مخاطب بیان کند.

محسنی با اشاره به استفاده از لهجه اصفهانی در این تئاتر گفت: در بسیاری از نمایش‌ها استفاده از لهجه اصفهانی صرفاً برای تکیه بر کارکرد طنز آن است اما رویکرد استفاده از لهجه در «کلاغ‌ها» به‌گونه‌ای است که مفاهیم جهان‌شمول مستتر در اثر، به‌راحتی قابل انطباق با جامعه مخاطب هدف باشد و مردم هم درک بهتری از مفهوم آن داشته باشند.

به گزارش ایسنا، تئاتر «کلاغ‌ها» به تهیه کنندگی میعاد سلیمانی راد و با نقش‌آفرینی محمد ترابی، قادر طباطبایی زواره و بهاره آقاداوود، از سوم تا 21 مردادماه هر شب رأس ساعت 19 در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان روی صحنه می‌رود.


تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و متعلق به موسسه فرهنگی و هنری نت هشتم می باشد همچنین فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.